Hızlı Karıştırıcı

Koagulasyon (yumaklaştırma) atıksu ortamındaki kolloid yapıdaki göreceli küçük parçacıkların, elektriksel yükleri dolayısı ile oluşmuş durağan yapılarının nötralize edilip bozularak daha büyük yumaklar oluşturmalarını sağlamaktır. Bu sayede yer çekiminininde etkisi ile daha hızlı çökeltmeleri sağlanır. Koagülasyon işlemi hızlı karıştırıcılar ile koagülant kimyasalların atıksuya homojen olarak karıştırılması ile sağlanır.

Hızlı karıştırma (Koagülasyon tankı) tanklarına monte edilen, mil ve pervaneden oluşan hızlı karıştırıcı, uygun devirde redüktör ile motora bağlanarak çalıştırılmaktadır. Bu pervanelere propeller adı verilmektedir.

Her projeye özgü hızlı karıştırıcı motor güç, redüktör devir ve pervane tasarımları uzman mühendislerimiz tarafından tasarlanmaktadır.

Hızlı Karıştırıcı Hızlı Karıştırıcılar

Atıksu arıtma tesisleri mikser tasarımında en önemli parametre tank ebatlarıdır. Sadece tank hacminden karıştırıcı tasarımı yapmak yanıltıcı olabilir. Mikser tasarımı yapılırken en ve boy ebatları veya tank dairesel ise çapı tasarım parametresi olarak esastır. Atıksu viskositesi birçok arıtma tesisinde yakın bir değerde olduğu için viskosite değerinin bilinmesinin bir değeri yoktur.

Yavaş Karıştırıcı ekipmanından farklı olarak hızlı karıştırıcı ekipmanı çok daha yüksek devilerde seçilir. Bu sebeple paslanmaz malzemeden üretilen kanatları yavaş karıştıcılara oranla daha küçüktür.

Aykosan Arıtma'dan teklif talep ederken tank ebatlarını içeren bir mail ile iletişime geçebilirsiniz. Atıksu arıtma tesisleri dışındaki prosesler için hızlı karıştırıcı istekleriniz için lütfen kimyasal türünüde içerir şekilde mail gönderiniz.

Hızlı Karıştırıcı Ekipmanı

Tüm hakları saklıdır©2012-2024 AYKOSAN Mühendislik Arıtma İnş. Mak. Kim San. ve Tic. Ltd. Şti.
Telefon: +90 212 222 0 451 - Faks: +90 212 222 0 452 - E-Mail: info@aykosan.com.tr

Facebook Twitter Linkedin Youtube Atıksu Arıtma Videolar