Döner Köprülü Sıyırıcı

Orta ve büyük ölçekli atıksu arıtma tesislerinde ön veya son çökeltme havuzu tabanlarında biriken çamur kütlesinin etkili bir biçimde bertarafı ve yüzeyde toplanan köpüklerin uzaklaştırılması için döner köprülü sıyırıcılar sıklıkla kullanılmaktadır. Kimyasal arıtma tesislerinin koagülasyon ve flokülasyon ünitelerinde oluşan çamurlarında çökeltimesi için inşa edilen havuzlara kimyasal çökeltme tankı (birincil çökeltme tankı), biyolojik arıtma ünitelerinde oluşan aktif çamur kaynaklı çamurların çökeltilmesi amacı ile inşa edilen havuzlara biyolojik çökeltme havuzu (ikincil çökeltme tankı) denir.

Taban eğimi %40'ın altında olan çökeltme tank ve havuzları tabanında çamur birikmesi oluşmakta ve bu çamur pompa veya suyun kendi cazibesi ile alınamamaktadır. Döner köprülü sıyırıcıların alt kısımlarına eklenen paletli dip sıyırıcılar sürekli hareket halinde olarak çamuru havuz tabanındaki çamur alma gözlerine iletir. Yüzeyde toplanan yağ ve köpük ise sıyırıcı paletler vasıtası ile yağ haznesine alınmaktadır.

Dairesel çökeltme havuzlarında (clarifier) ekipmanın tahrik mekanizması çevreden düşük devirli redüktörler vasıtası ile lastik tekerleklerin hareketi sayesinde sağlanmaktadır.

Döner köprülü sıyırıcı ekipmanımıza ek olarak V savak, yağ alma perdesi, steingel yapısı ve deflektör imalatlarımız bulunmaktadır.

Döner Köprülü Sıyırıcı Döner Köprülü Sıyırıcı - Atıksu Arıtma Tesisi

Malzeme Özellikleri

- Köprü ve Korkuluk (Su üstü) İçin Malzeme Seçenekleri : Karbon Çelik + Epoxy Boya, Karbon Çelik + Sıcak Daldırma Galvaniz veya AISI 304 Paslanmaz Çelik

- Çamur ve Yağ Sıyırıcı Aksamı : AISI 304 Paslanmaz Çelik + Kauçuk Palet

- V Savak ve Yağ Perdeleri : 2 mm AISI 304 Paslanmaz Çelik

Tüm hakları saklıdır©2012-2024 AYKOSAN Mühendislik Arıtma İnş. Mak. Kim San. ve Tic. Ltd. Şti.
Telefon: +90 212 222 0 451 - Faks: +90 212 222 0 452 - E-Mail: info@aykosan.com.tr

Facebook Twitter Linkedin Youtube Atıksu Arıtma Videolar