Atıksu Arıtma Tesisi Bakım-Onarım ve Revizyon

Her sanayi ürünü gibi atıksu arıtma tesisleride gerek teknoloji, gerekse metal ve ekipman ömrü olarak zamanla işlevini kaybetmektedir. Teknolojik veya doğal sebeplerden ötürü artık çalışamayan atıksu arıtma tesisleri Aykosan Mühendislik tarafından yerinde keşif edilerek, gerekli proje ve imalatlar hazırlanarak bakım ve onarımı yapılmaktadır.

Atıksu arıtma tesisi revizyon işleri yıllar içerisinde değişen arıtma limitlerinin halihazırdaki tesisi ek olarak bazı revizyonlar geçirmesi gerekebilmektedir. Örnek olarak renk parametresi 2012 yılında yürürlüğe girmiştir. 2012 yılından önce yapılmış arıtma tesisleri projelendirilirken renk parametresi göz önüne alınmamış ve günümüzde yetkili kuruluşlar tarafından işletmelere ceza kesilebilmektedir.

Arıtma tesislerinde oluşabilecek sorunlardan birisi de kapasite artırımıdır. Yıllarca önce çok daha az atıksu deşarjı baz alınarak projelendirilmiş arıtma tesisi, işletme veya kurumun büyümesine paralel olarak yüksek miktarlarda atıksu deşarj mertebelerine ulaşabilir. Bu durum arıtma tesisinin revize edilerek yeniden projelendirilmesini gerekli kılar.

Aykosan Mühendislik atıksu arıtma tesisininiz ihtiyacı olan revizyon projelerini hazırlayarak gerekli mercilerden onayını aldıktan sonra revizyon imalatı yapmaktadır.

Tüm hakları saklıdır©2012-2024 AYKOSAN Mühendislik Arıtma İnş. Mak. Kim San. ve Tic. Ltd. Şti.
Telefon: +90 212 222 0 451 - Faks: +90 212 222 0 452 - E-Mail: info@aykosan.com.tr

Facebook Twitter Linkedin Youtube Atıksu Arıtma Videolar